Главная : Музычная адукацыя : Мерапрыемствы : 01.09.2009 Урачыстая лінейка

01.09.2009 Урачыстая лінейка

01.09.09

1 верасня адбылася школьная лінейка, прысвечаная Дню ведаў. Урачыстую прамову вымавіла дырэктар нашай школы Л.М.Бубен. Прайшло тэатралізаванае прадстаўленне, падрыхтаванае педагогамі музычнага кірунку. Казачныя героі (Доктар Айбаліт, Нязнайка, Знайка, Вінцік і Шпунцік) віншавалі будучых першакласнікаў. Адзінаццацікласнікі прыносілі клятву на пэўнасць школе, а затым уручалі сувеніры (значкі са школьнай сімволікай) малянятам. Выступалі юныя музыкі (клас педагогаў Головач С.У, Бруско Т.Я.), дзіцячы вакальны ансамбль пад кіраваннем Клімянок Н.А., танцавальны ансамбль (педагог Новікава К.Ц.) Песня аб Беларусі прагучала ў выкананні Архіпенка А.У. і Тарасевіч Ю.Б. У канцы прадстаўлення з'явіўся новы казачны персанаж - чарадзейная кветка, які ператварыўся ў Дзюймовачку, сазываўшую звонам школьнага калакольчыка вучняў за парты.