Главная : Архіў навін : 2018-2019 навучальны год : 29.09.2018 Правілы ўнутранага распарадку

29.09.2018 Правілы ўнутранага распарадку

Адміністрацыяй школы распрацаваны і зацверджаны "Правілы ўнутранага распарадку" школы. Гэтыя Правілы абавязаны ведаць і выконваць навучэнцы нашай школы. Бацькі павінны вывучыць гэты дакумент і данесці яго змест сваім дзецям, якія вучацца ў нашай навучальнай установе. Варта ведаць, што няведанне не вызваляе ад адказнасці!

Правілы ўнутранага распарадку для вучняў Дзяржаўнай установы адукацыі "Сярэдняя школа № 60 г. Мінска" (у далейшым Правілы) утрымліваюць нормы паводзін вучняў у будынку і на тэрыторыі адукацыйнай установы з мэтай стварэння ўмоў, якія спрыяюць паспяховай вучобе кожнага вучня, выхаванню павагі да асобы вучня і яго правоў, развіццю культуры паводзін і навыкаў зносін сярод вучняў, падтрыманню ў школе парадку, заснаванага на свядомай дысцыпліне і дэмакратычных прынцыпах арганізацыі адукацыйнага працэсу.
Сапраўдны дакумент распрацаваны ў адпаведнасці з Канстытуцыяй Рэспублікі Беларусь, Кодэксам РБ аб адукацыі, Канвенцыяй аб правах дзіцяці, Статутам школы.
Паводле гэтых Правіл вучні маюць аднолькавыя правы, абавязкі і адказнасць прызнаходжанні ў адукацыйнай установе.
Сапраўдныя Правілы з'яўляюцца абавязковымі для ўсіх вучняў школы.

Поўны тэкст правілаў