Главная : Вучням і бацькам : Школьная акцыя "Мы памятаем" у рамках Рэспубліканскай акцыі "Беларусь памятае"

Школьная акцыя "Мы памятаем" у рамках Рэспубліканскай акцыі "Беларусь памятае"

Беларускі рэспубліканскі саюз моладзі даў старт патрыятычнаму праекту «Беларусь памятае. Кветкі Вялікай Перамогі».

В 2019 году в нашей стране с максимальным размахом и подъемом пройдет акция «Беларусь помнит».

В ее рамках каждый белорус сможет отдать дань памяти героям войны, внесшим вклад в освобождение от немецко-фашистских захватчиков всей Европы и нашей страны — в частности.

Это можно сделать в частности, придя на акцию «Беларусь помнит» с портретами своих замечательных предков — ветеранов той кровопролитной войны, которую мы никогда не забудем. Ведь победа в ней досталась невероятно дорогой ценой миллионам белорусских семей.

С одной стороны — это дань уважения к набирающим на постсоветском пространстве и в целом по Европе мероприятиям такого плана, с другой — абсолютно свой, оригинальный, общенациональный проект, идущий от души и сердца.

Акция «Беларусь помнит» в 2019 году пройдет при поддержке и активном участии Федерации профсоюзов, республиканских общественных организаций «Белая Русь» и «БРСМ».

Акцыя "Беларусь памятае" ў 2019 годзе

Рэспубліканская акцыя пачалася ў Палацы культуры ветэранаў у Мінску з дыялогу пакаленняў. Яго ўдзельнікамі сталі ветэраны Вялікай Айчыннай вайны і фіналісткі рэспубліканскага конкурсу грацыі і артыстычнага майстэрства "Каралева Вясна-2019».

Рэспубліканская акцыя "Беларусь памятае". Гісторыя ўзнікнення і сучасная арганізацыя. Спецпраект выдавецкага дома "Беларусь сегодня", прысвечаны 75-годдзю вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў і рэспубліканскай акцыі "Беларусь памятае".

АКЦЫЯ Ў ШКОЛЕ

04.05.2019 ў школе прайшла акцыя "Мы памятаем".
Піянеры СШ №60 расказалі пра тых піянерах-героях, якія былі прадстаўлены на школьным стэндзе. Яны расказалі пра подзвігі піянераў, у выніку якіх яны сталі героямі.

Навучэнцы школы пра піянераў-герояў

Віншаванні ветэранаў Вялікай Айчыннай вайны