Главная : Пра нашу школу : Пярвічная прафсаюзная арганізацыя дзяржаўнай установы адукацыі "Сярэдняя школа № 60 г.Мінска" : Навіны : 24.10.2019 Прафсаюзны ўрок на тэму “Моладзь – прафсаюз – будучыня”

24.10.2019 Прафсаюзны ўрок на тэму “Моладзь – прафсаюз – будучыня”

24.10.2019 у дзяржаўнай установе адукацыі “Сярэдняя школа № 60 г.Мінска” прайшоў прафсаюзны ўрок для вучняў 10-х класаў на тэму “Моладзь – прафсаюз – будучыня”, прысвечаны 115-годдзю прафсаюзнага руху ў Беларусі, у межах правядзення заняткаў Школы актыўнага грамадзяніна. Урок правялі настаўнікі Хахлова Аксана Георгіеўна і Сазонава Вольга Анатольеўна. У час урока вучні мелі магчымасць не толькі прыгадаць гісторыю ўзнікнення і развіцця прафсаюзнага руху ў Беларусі, але і пазнаёміцца з дзейнасцю прафсаюза ў стварэнні ўмоў для паспяховай прафесіянальнай самарэалізаці моладзі ў нашай краіне. Вучні самастойна стварылі буклеты, у якіх адлюстравалі асноўныя накірункі дзейнасці прафсаюза.