Главная : Вучням і бацькам : Іншае (бацькам, узоры вокладак дзеённікаў, школьнае харчаванне, гарачыя тэлефонныя лініі...) : Бацькам : Бацькам будучых першакласнікаў : Прыём у школу (агульныя патрабаванні)

Прыём у школу (агульныя патрабаванні)

ПРАВІЛЫ ПРЫЁМУ Ў ШКОЛУ

1. На падставе Кодэкса Рэспублікі Беларусь аб адукацыі,Палажэння аб установе агульнай сярэдняй адукацыi (у рэд. пастаноў Мінадукацыі ад 04.02.2014 № 9, ад 10.04.2014 № 38, ад 27.11.2017 № 148, ад 03.03.2018 № 10) бацькі (законныя прадстаўнікі) дзяцей маюць права выбіраць установу адукацыі.

1. У адпаведнасці з п. 2 арт. 27 гл. 3 Закона Рэспублікі Беларусь «Аб агульнай сярэдняй адукацыі» прыём дзяцей у 1 клас ажыццяўляецца без уступных іспытаў на падставе заявы іх законных прадстаўнікоў і медыцынскага заключэння, які выдадзены ў парадку, вызначаным Міністэрствам аховы здароўя Рэспублікі Беларусь. Прыём дзяцей у 1-ы клас ажыццяўляецца з шасці год або больш позняга ўзроста.

1. У адпаведнасці з п. 1.4 Дэкрэта Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь №15 «Аб асобных пытаннях агульнай сярэдняй адукацыі» адукацыйны працэс арганізуецца ў рэжыме шасцідзеннага школьнага тыдня, які ўключае пяцідзённы вучнёўскі тыдзень і адзін дзень (субота) для правядзення з вучнямі спартыўна-масавых, фізкультурна-аздараўленчых, иншых выхаваўчых мерапрыемстваў.

1. У адпаведнасці з п. 1.4 Дэкрэта Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь №15 «Аб асобных пытаннях агульнай сярэдняй адукацыі» вывучэнне вучэбных прадметаў у агульнаадукацыйнай установе ажыццяўляецца на базавым узроўні.

ПЕРАЛІК ДАКУМЕНТАЎ,

якія неабходна прадставіць пры залічэнні ў 1-ы клас

1. Заява ад бацькоў (законных прадстаўнікоў) дзіця аб залічэнні ў 1-ы клас з указаннем  мовы навучання (пішацца ў школе).

2. Медыцынская даведка.

3. Пасведчанне аб нараджэнні (арыгінал і копія).

4. Пашпарт бацькоў (законных прадстаўнікоў) і пашпарт дзіця (пры яго наяўнасці).