Главная : Музычная адукацыя : Нашы дасягненні : Дыпламанты (архіў) : Ансамбль цымбалістаў "Срэбны звон" ("Задорынкі", "Званочкі") : Дыплом ІІ ступені на Конкурсе-свяце "Радасць Мая" у рамках Рэспубліканскага фестывалю сучаснай хрысціянскай культуры "Дабравест"

17 лютага 2018 года на базе дзіцячай музычнай школы мастацтваў №10 імя Яўгена Глебава адбыліся адборачныя туры конкурсу-свята "Радасць Мая" у рамках Рэспубліканскага фестывалю сучаснай хрысціянскай культуры "Дабравест".

Мэта конкурсу - актывізацыя ўзаемадзеяння Беларускай праваслаўнай царквы, дзяржавы, грамадскіх аб'яднанняў, устаноў культуры і адукацыі для фарміравання грамадскай думкі ў падтрымку традыцыйных духоўна-маральных і сямейных каштоўнасцяў, для аказання дапамогі бацькам і сем'ям у выхаванні дзяцей і моладзі ў духу хрысціянскай традыцыі міласэрных і клапатлівых адносін адзін да аднаго і навакольнага свету.
Цэнтральная ідэя конкурсу-свята можа быць выказана слоганам: «Аб Сям'і, за Сям'ю, для Сем'і!». Творчасць дзяцей і дарослых, упэўнены арганізатары, - лепшы спосаб рэалізацыі ідэі.

Свята-конкурс «Радасць мая» прайшла ў намінацыях: «Нядзельная школа», «Вакальнае і фальклорная творчасць», «Харэаграфічная творчасць», «Інструментальная музыка», «Тэатральная творчасць», «Кампазіцыя».

У склад журы ўвайшлі вядомыя дзяржаўныя і грамадскія дзеячы, прадстаўнікі духавенства, спецыялісты ў галіне культуры і мастацтва, кампазітары, паэты, заслужаныя дзеячы мастацтваў, папулярныя выканаўцы.

На гэтым фэсце ансамбль цимбалисток "Срэбны звон" атрымаў другое месца. Гэта не першая і не апошняя перамога калектыву, які ўзначальвае Ворабъёва Валянціна Іванаўна. Жадаем ім далейшых творчых поспехаў!