Главная : Пра нашу школу : Грамадскія арганізацыі : Грамадскае аб'яднанне "Сябрына"

Грамадскае аб'яднанне "Сябрына"

Дэвіз: “З намі пачынаецца Радзіма”

ЗАДАЧЫ "СЯБРЫНЫ":

1. Вывучэнне, улік, аналіз думак членаў Саюза па пытаннях арганізацыі вольнага часу, спартыўна-аздараўленчай працы, міласэрнасці і экалогіі.

2. Абарона законных інтарэсаў членаў “Сябрыны”.

3. Арганізацыя і ўдзел членаў “Сябрыны” ў ахове навакольнага асяроддзя, дапамога ў паляпшэнні экалагічнага становішча свайго раена, горада і прымыкаючай да яго зоны.

4. Зацвярджэнне і развіцце самакіраўніцтва школьнікаў у эканамічнай, духоўнай і сацыяльных сферах жыцця раена, горада.

5. Арганізацыя грамадскага клопату пра малодшых дзяцей, пажылых і адзінокіх людзей, ветэранаў вайны і працы, дзяцей-інвалідаў, інвалідаў-афганцаў, сем’і загінуўшых.

6. Правядзенне і ўдасканаленне выхаваўчай, спартыўна-аздараўленчай, забаўляльнай работы сярод школьнікаў.

7. Садзейнічанне развіццю нацыянальнай культуры і мовы, мастацкай і навукова-тэхнічнай творчасці, укараненне ў быт нацыянальных традыцый, святаў, абрадаў.

8. Павышэнне грамадскай актыўнасці і грамадзянскай адказнасці школьнікаў сш 60,цеснае супрацоўніцтва з грамадскімі аб’яднаннямі горада.

9. Узаемадзеянне з рознымі дзіцячымі і юнацкімі арганізацыямі на тэрыторыі РБ і за яе межамі, а таксама з дзяржаўнымі грамадскімі арганізацыямі гуманістычнага напрамку.

Нясенне вахты Памяцi на пасту №1